7 lutego klasy siódme naszej szkoły wzięły udział w wycieczce upamiętniającej 105. rocznicę zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego i powrotu ziem historycznej Wielkopolski do odradzającej się Ojczyzny.

Najpierw uczestniczyły w konferencji zorganizowanej przez  Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Koleje Wielkopolskie, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Następnie, przy wykorzystaniu mało standardowego medium dydaktycznego – pociągu – uczniowie brali udział w lekcji historii. “Pociąg Zwycięstwa” tego dnia poruszał się na trasie Poznań – Oborniki – Poznań. W czasie podróży prowadzący wykłady i prezentacje rekonstruktorzy oraz nauczyciele historii w przystępny i obrazowy sposób przybliżyli młodzieży wydarzenia z owego zrywu społeczeństwa.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, okazali nie tylko zaciekawienie tematem, ale i zabłysnęli zdobytą w szkole wiedzą.